Bulgarian Audiophile Society
Добре дошъл, непознат! Можеш да се регистрираш безплатно тук!
Имай предвид, че този форум не е за начинаещи!


Навигация
·Начало
·Форуми
·Публикувай статия
·Моят акаунт
·Upload
·Download
·Архив
·Връзки
·Класация
·Теми
·Gallery Галерия
·Нова Галерия
·Конвертор на кирилица
 
Реклама


Онлайн магазин
 
Галерия
·Галерия
·Енциклопедия
·Пропаганда
 
Реклама от Google
 
Login
Псевдоним

Парола

Не сте се регистрирали?
Можете да направите това от тук . След като се регистрирате, получавате няколко предимства - можете да променяте изгледа, да конфигурирате коментарите и публикувате съобщения със Вашето име
 
Forums

 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 продавам CD Philips CDC 745 за 40 лева
 Philips CD960
 Продавам две 6" ви басчета
 Продавам дек Technics RS-BX404
 Продавам тунер Technics ST-G460
 Как го прави Олег Рулит
 Продавам транзисторен ресивър JVC за 140 лева
 Купувам лампомер TESLA BM215A
 Продавам усилвател със субуфер 8" Megavox
 Пусни своя глас!Бъди пич!Бъди Българин!
 разпродажба 12",15",18" говорители
 Използване на 24 битов сигнал в SpectraLab
 Търся Fostex fe 126
 Китосване или рязане ?
 МОЯТ ПОСЛЕДЕН ЛАМПОВ УСИЛВАТЕЛ
 Продавам активен суб Harman/Kardon с дефект
 Пустите му АМЕРИКАНЦИ
 Подкрепете и този форум...

bgaudio.org Forums

 
 
www.bgaudio.org :: Преглед на тема - Транзисторен усилвател
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   Потребителски групиПотребителски групи   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Транзисторен усилвател
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Усилватели
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
sanitara16
чете и пита
чете и пита


Регистриран на: Oct 19, 2007
Мнения: 69
Местожителство: русе

МнениеПуснато на: Сря Фев 27, 2008 10:35 pm    Заглавие: Транзисторен усилвател Отговорете с цитат

Предложете ми схема на някой транзисторен усилвател над 100вата.
Трафа ми е 2х30волта-променливо напрежение,600вата.
Приемам всякакви предложения с изключение на QUAD405 ,предварително благодаря!


Последната промяна е направена от sanitara16 на Чет Фев 28, 2008 10:58 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
pnula
чете


Регистриран на: Nov 27, 2007
Мнения: 18

МнениеПуснато на: Чет Фев 28, 2008 6:28 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

сколо бях пуснал подобна тема ето разгледай мненията. http://www.bgaudio.org/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=10353
Laughing
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
radev
има опит
има опит


Регистриран на: Oct 13, 2007
Мнения: 163
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Фев 28, 2008 9:02 pm    Заглавие: Re: Транзисторен усилвател Отговорете с цитат

sanitara16 написа:

Приемам всякакви предложения с изключение на QUAD,предварително благодаря!

Та защо да не би да си правил вече куад и да не е станало нищо Smile
То Фирмата QUAD има стотици усилватели като започнеш от транзисторните и стигнеш до Ламповите. Wink И от кои,кои по-добри само човек да може да си ги оживи и настрои,другото е лесно.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
sanitara16
чете и пита
чете и пита


Регистриран на: Oct 19, 2007
Мнения: 69
Местожителство: русе

МнениеПуснато на: Чет Фев 28, 2008 11:14 pm    Заглавие: Re: Транзисторен усилвател Отговорете с цитат

radev написа:
sanitara16 написа:

Приемам всякакви предложения с изключение на QUAD,предварително благодаря!

Та защо да не би да си правил вече куад и да не е станало нищо Smile
То Фирмата QUAD има стотици усилватели като започнеш от транзисторните и стигнеш до Ламповите. Wink И от кои,кои по-добри само човек да може да си ги оживи и настрои,другото е лесно.


Извинявам се че недоуточних,правил съм куад405 с един приятел,усилвателя е добър ,но ми трябва някой с по елементарна схема.
Усилвателя ще го ползвам предимно за един суб така че според мен като качеството не е толкова важно.Само да не е по зле от това на тда7294.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dimitar_PG13
чете


Регистриран на: Feb 27, 2008
Мнения: 15

МнениеПуснато на: Съб Мар 22, 2008 5:16 am    Заглавие: Re: Транзисторен усилвател Отговорете с цитат

sanitara16 написа:
Предложете ми схема на някой транзисторен усилвател над 100вата.
Трафа ми е 2х30волта-променливо напрежение,600вата.
Приемам всякакви предложения с изключение на QUAD405 ,предварително благодаря!


Три популярни избора:

1) Aleph X (class A) на Nelson Pass:

Схемата можеш да я намериш тук:
http://www.kk-pcb.com/alephx.html

а полезна информация за него е събрана тук:
http://www.facstaff.bucknell.edu/esantane/movies/aleph-x.html

От теб си зависи колко мощен да си го направиш. 2 x 30V ще е предостатъчно за захранващо напрежение щото на MOSFET-овете макс гейт-сорс е 20 V. Подбирането на МОСФЕТи с едни и същи параметри е пипкава работа а и ще ти трябва точен (т.е. скъп) волтметър. С 600 ватов траф ще можеш да изкараш приблизително 2 x 30 вата class А.

2) Leach Low Tim na John Leach

Схема:
http://users.ece.gatech.edu/~mleach/lowtim/graphics/ckt.pdf
Полезна информация:
http://users.ece.gatech.edu/~mleach/lowtim/

2b) Интересна разновидност на John Leach от Jens Rasmussen:

Започни с прочитането на Construction Manual който съдържа доста интересни данни и сравнителна информация
http://delta-audio.com/Leach_Clone/Leach_Amp_Clone_ver_0.4.pdf

6 транзисторна версия:
Схема:
http://delta-audio.com/Leach_Clone/6_TRANSISTOR/Leach_ver_7.4.6_Sch.pdf

Полезна Информация:
http://delta-audio.com/Leach-Clone-6.htm

10 транзисторна версия:
http://delta-audio.com/Leach-Clone.htm


3) И ако те мързи да се занимаваш с напасване на транзистори и настойки на токове на покой ще ти препоръчам един много добър ChipAmp с STK4048XI.

http://www.aurelienr.com/electronique/stkampli/STK4048XI.pdf

Забележи че Total Harmonic Distortion e 0.008% в честотния интервал 20 Hz - 20 KHz. Интегралката се намира сравнително лесно и струва 30-на долара парчето.

Успех,
D.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dimitar_PG13
чете


Регистриран на: Feb 27, 2008
Мнения: 15

МнениеПуснато на: Съб Мар 22, 2008 5:23 am    Заглавие: Re: Транзисторен усилвател Отговорете с цитат

Пропуснах един друг много популярен избор ако си фен на class A:
Krell KSA-50:
Подробна информация за Krell KSA-50 ше намериш отново в сайта на Jens Rasmussen :

http://delta-audio.com/Krell-Clone.htm

Схема:
http://delta-audio.com/Krell-Clone/Krell-Clone_Schematic.pdf

Cheers,
D.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
StefanStefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jul 31, 2004
Мнения: 2191
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Мар 22, 2008 9:48 am    Заглавие: Отговорете с цитат

За повечето събове е необходима значителна мощност, което означава, че клас А ще е твърде скъпо решение!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Dimitar_PG13
чете


Регистриран на: Feb 27, 2008
Мнения: 15

МнениеПуснато на: Съб Мар 22, 2008 1:29 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Stefan Stefanov написа:
За повечето събове е необходима значителна мощност, което означава, че клас А ще е твърде скъпо решение!


Две мнения няма - ще си има печка в къщи за да се топли през зимата. През лятото обаче по-добре да слуша клас AB Very Happy

D.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
sanitara16
чете и пита
чете и пита


Регистриран на: Oct 19, 2007
Мнения: 69
Местожителство: русе

МнениеПуснато на: Съб Мар 22, 2008 1:36 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря за отзивите! За сега съм се спрял на усилвателя с СТК-то и на този транзисторния http://interlavka.narod.ru/nabor/nab200W.htm
Кой ще ми препоръчате?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
radev
има опит
има опит


Регистриран на: Oct 13, 2007
Мнения: 163
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Мар 22, 2008 8:02 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

sanitara16 написа:
Благодаря за отзивите! За сега съм се спрял на усилвателя с СТК-то

Много добро решение за суб, реализирал съм го но с СТК-4048V ако решиш да го реализираш имам налични платки, мога да ти пратя.Самите платки са с калай, бял печат и солдер маска.А дадената схема с Оамп не е най доброто решение за усилвател и то в такова схемно решение Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
sanitara16
чете и пита
чете и пита


Регистриран на: Oct 19, 2007
Мнения: 69
Местожителство: русе

МнениеПуснато на: Нед Мар 23, 2008 1:14 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

radev написа:
sanitara16 написа:
Благодаря за отзивите! За сега съм се спрял на усилвателя с СТК-то

Много добро решение за суб, реализирал съм го но с СТК-4048V ако решиш да го реализираш имам налични платки, мога да ти пратя.Самите платки са с калай, бял печат и солдер маска.А дадената схема с Оамп не е най доброто решение за усилвател и то в такова схемно решение Smile



За каква цена говорим относно платката?
Rolling Eyes
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
radev
има опит
има опит


Регистриран на: Oct 13, 2007
Мнения: 163
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Мар 23, 2008 1:20 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

sanitara16 написа:


За каква цена говорим относно платката?
Rolling Eyes

С елементи-10лв/без-5лв.и около 3-4лв. пощенски разходи
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
sanitara16
чете и пита
чете и пита


Регистриран на: Oct 19, 2007
Мнения: 69
Местожителство: русе

МнениеПуснато на: Нед Мар 23, 2008 1:35 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

radev написа:
sanitara16 написа:


За каква цена говорим относно платката?
Rolling Eyes

С елементи-10лв/без-5лв.и около 3-4лв. пощенски разходи



Навит съм за платката с елементите. Само трябва да се разходя из русе
да видя дали ще намеря СТК. Ако можеш да ми кажеш орентировъчна цена на СТК-то ще съм благодарен!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
radev
има опит
има опит


Регистриран на: Oct 13, 2007
Мнения: 163
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Мар 24, 2008 8:55 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Напрежение двуполярно от 25V до 56V,а в твоя случай при 40V става всякак и на 4 и 8ом.без проблеми
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
sanitara16
чете и пита
чете и пита


Регистриран на: Oct 19, 2007
Мнения: 69
Местожителство: русе

МнениеПуснато на: Пон Мар 24, 2008 11:11 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

radev написа:
Напрежение двуполярно от 25V до 56V,а в твоя случай при 40V става всякак и на 4 и 8ом.без проблеми



Ако може да ми пратиш платката с елементите и едно стк ,вземам!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Усилватели Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
muzica noua muzica noua
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Генериране на страницата: 0.29 секунди