Bulgarian Audiophile Society
Добре дошъл, непознат! Можеш да се регистрираш безплатно тук!
Имай предвид, че този форум не е за начинаещи!


Навигация
·Начало
·Форуми
·Публикувай статия
·Моят акаунт
·Upload
·Download
·Архив
·Връзки
·Класация
·Теми
·Gallery Галерия
·Нова Галерия
·Конвертор на кирилица
 
Реклама


Онлайн магазин
 
Галерия
·Галерия
·Енциклопедия
·Пропаганда
 
Реклама от Google
 
Login
Псевдоним

Парола

Не сте се регистрирали?
Можете да направите това от тук . След като се регистрирате, получавате няколко предимства - можете да променяте изгледа, да конфигурирате коментарите и публикувате съобщения със Вашето име
 
Forums

 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 продавам CD Philips CDC 745 за 40 лева
 Philips CD960
 Продавам две 6" ви басчета
 Продавам дек Technics RS-BX404
 Продавам тунер Technics ST-G460
 Как го прави Олег Рулит
 Продавам транзисторен ресивър JVC за 140 лева
 Купувам лампомер TESLA BM215A
 Продавам усилвател със субуфер 8" Megavox
 Пусни своя глас!Бъди пич!Бъди Българин!
 разпродажба 12",15",18" говорители
 Използване на 24 битов сигнал в SpectraLab
 Търся Fostex fe 126
 Китосване или рязане ?
 МОЯТ ПОСЛЕДЕН ЛАМПОВ УСИЛВАТЕЛ
 Продавам активен суб Harman/Kardon с дефект
 Пустите му АМЕРИКАНЦИ
 Подкрепете и този форум...

bgaudio.org Forums

 
 
www.bgaudio.org :: Преглед на тема - относно симулациите с MathCAD
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   Потребителски групиПотребителски групи   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

относно симулациите с MathCAD
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Хорни и ТЛ
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Zlatan Kitanov
има опит
има опит


Регистриран на: Nov 17, 2004
Мнения: 443
Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Пон Фев 07, 2005 4:39 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Графики не излизат, когато нещо не е въведено както трябва. Тогава и някои от параметрите се оцветяват в червено. Провери го това и пробвай и с друг файл, ако не става...
Успех!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Simonov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Nov 27, 2004
Мнения: 1201
Местожителство: Пазарджик

МнениеПуснато на: Пон Фев 07, 2005 6:34 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами няма никакви сумволи в червено. Аз по скоро питах дали графиките излизат автоматично или трябва да се натисне някаде Rolling Eyes
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
oceanman
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 04, 2004
Мнения: 1243
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто Фев 08, 2005 8:33 am    Заглавие: Отговорете с цитат

По горе на таблицата на програмата има различни функций-save,edit,.........и много други .Отиваш на "math" и натискаш...Както каза Сларти,ако правилно си въвел всичко, графиките по-долу се калкулират и се променят...А щом имаш Мат-кад 12 ще можеш и новите допълнения да смяташ за U-Frame...
Я кажи от къде го дръпна,че и ние да се уредиме... Wink Ако можеш дай го някъде,за да е сигурно,че няма да изчезне....
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение MSN Messenger
Simonov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Nov 27, 2004
Мнения: 1201
Местожителство: Пазарджик

МнениеПуснато на: Вто Фев 08, 2005 9:00 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами дръпнах си го от data.bg
С удоволствие бих го качил тук но няма как щото ми върви външен трафик а вече израсходих 320MB като го дръпнах. Направи ми впечатление че тая програмка е в състояние да накара компа ми(AMD 3400+ със 512RAM) сериозно да се замисли. Хората с по слаби машини по добре да не хабят трафик да го дърпат. Cool Very Happy

edit: не успях да намеря бутон с въпросното име "math" можеби там е проблема Smile Има бутони "calculate now" и "calculate worksheet"
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
oceanman
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 04, 2004
Мнения: 1243
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто Фев 08, 2005 9:28 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Пробвай С тях...Трябва да стане....Нали е по-нова версия и сигурно има промени....
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение MSN Messenger
Dimitar Atanasov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jan 13, 2005
Мнения: 730
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто Фев 08, 2005 11:44 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Искам да попитам нещо, (не го приемаите като заяждане)
Защо ползвате MathCad
За символно смятане истината е MATHEMATICA или Maple.
Аз лично ползвам MATLAB, той има ядрото на Maple.
MathCad е малко несериозно, казвам ви го като човек които с това си вади хляба.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Zlatan Kitanov
има опит
има опит


Регистриран на: Nov 17, 2004
Мнения: 443
Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Вто Фев 08, 2005 11:49 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Изтрито!

Последната промяна е направена от Zlatan Kitanov на Вто Мар 08, 2005 11:44 am; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dimitar Atanasov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jan 13, 2005
Мнения: 730
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто Фев 08, 2005 11:57 am    Заглавие: Отговорете с цитат

да, ама е дал и формулите, в едни pdf-и така че всеки да може да си ги направи. Той е използвал MathCad предполагам по много прозаичнио причини, например е най - ефтин, или там където работи го има или нещо такова. За нас е все тая.
Има и нещо друго поучително, ако човек седне и си ги направи сам научава доста. Както се казва DIY.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
oceanman
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 04, 2004
Мнения: 1243
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто Фев 08, 2005 12:49 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз определено не бих могъл да се бъркам в работата на един от Асовете в разработките на ТЛ....Ако някой може да направи по-добра програма от тази,нека ми се обади....Аз пръв ще захвърля Мат-кад-а... Cool Very Happy WinkНенавиждам Ексела...ама това е положението...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение MSN Messenger
Ivo_Hristev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 03, 2004
Мнения: 1194
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто Фев 08, 2005 8:15 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

митко,
що не вземеш да ги въведеш тези формули в MATLAB-а пък да видим какво ще се получи. Винаги може да се направи сравнение между двата резултата.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Simonov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Nov 27, 2004
Мнения: 1201
Местожителство: Пазарджик

МнениеПуснато на: Вто Фев 08, 2005 8:21 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

MATLAB като гледам е на 3 диска и ще отнеме доста трафик да го дръпне някой. Говоря за v6.5. amitko ти коя версия ще препоръчаш?
И друго да кажа. Предполагам че доста от хората които ползват MathCAD-a не са математици като теб и за тях това е просто една програма за смятане на озвучителни тела, ако така мога да се изразя Smile Ако ти можеш да преработиш моделите на Martin J. King ще спечелиш много благодарности от хората в тоя форум. Ако ли пък не, можеш да дадеш по прдробни инстукции как да стане това Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
RazoR
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 12, 2004
Мнения: 88
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Фев 09, 2005 8:47 am    Заглавие: Отговорете с цитат

За Matlab 6.5 ти трябва само първия диск и то не всичко от него.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Kiril Kirilov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jul 30, 2004
Мнения: 1083
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Фев 09, 2005 9:58 am    Заглавие: МАТКАД Отговорете с цитат

МатКад-а е просто универсален пакет, за решаване на общи задачи по математика. И не само. Аз например съм смятал цял асинхронен двигател. Макар, че не беше лесно. Но за числовите сметки става, както и за елементарни графики. Просто за визуална информация. Мен също много ме е яд, че дава много грубо визуалната информация и му се чудя на Владо, как отчита резоннсната честота. Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Dimitar Atanasov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jan 13, 2005
Мнения: 730
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Сря Фев 09, 2005 10:09 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Колкото до MATLAB можете да ползвате всички версии, то, не е задължително да се ползва 6.5. Това е по - скоро (направо си е) език, а не "краен продукт". С известни ограничения (не вярвам да се отразят на тази сметка) може да се ползва всико от версия 4 (за да работи под WIn) насам.

А за другото,
Модела на Martin J. King е двумерен (това води до едномерен хорн). Сега мисля как да се получи тримерен модел. Все пак хорна е вдумерна повърхнина, (между другото с доста добри свойства които правят сметките не особено сложни). Целта ми е за произволна двумерна проекция да се получава модела на King. Ако успея да ги изсмятам нещата ще направя подходящи програмки, и съответно колони, пък да видим. Ако не успея ще ще направя нещата по модела на King, сметнати на MATLAB и пак ще ги видим.

За съжаление имам дота друга работа и това няма да стане бързо, все пак ми е само хоби, а трябва да си вадя хляба, но ще стане. Поне това е което аз разбирам под DIY.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
oceanman
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 04, 2004
Мнения: 1243
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Сря Фев 09, 2005 1:15 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Кириле,не се чуди,нищо не отчитам...Поне от графиките...Гледам средното ниво на сигнала и горе-долу гледам на колко пада-на -3,-6 и-10 децибела...А преди това има таблици на настройка в писанията на Кинг,и формули по kоито се смята оптимума за S0 и настройката на рез.честота и съответната геометрия....
Амитко,ако направиш това всички ще те благослявяме,да знаеш... Very Happy Wink Лично аз нищо не разбирам Embarassed ама се блъскам колкото мога "на ползу роду" Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение MSN Messenger
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Хорни и ТЛ Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 3 от 4

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
muzica noua muzica noua
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Генериране на страницата: 0.11 секунди