| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
sanitara16 чете и пита


Регистриран на: Oct 19, 2007 Мнения: 69 Местожителство: русе
|
Пуснато на: Сря Фев 27, 2008 10:35 pm Заглавие: Транзисторен усилвател |
|
|
Предложете ми схема на някой транзисторен усилвател над 100вата.
Трафа ми е 2х30волта-променливо напрежение,600вата.
Приемам всякакви предложения с изключение на QUAD405 ,предварително благодаря!
Последната промяна е направена от sanitara16 на Чет Фев 28, 2008 10:58 pm; мнението е било променяно общо 1 път |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pnula чете

Регистриран на: Nov 27, 2007 Мнения: 18
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
radev има опит


Регистриран на: Oct 13, 2007 Мнения: 163 Местожителство: София
|
Пуснато на: Чет Фев 28, 2008 9:02 pm Заглавие: Re: Транзисторен усилвател |
|
|
| sanitara16 написа: |
Приемам всякакви предложения с изключение на QUAD,предварително благодаря! |
Та защо да не би да си правил вече куад и да не е станало нищо
То Фирмата QUAD има стотици усилватели като започнеш от транзисторните и стигнеш до Ламповите. И от кои,кои по-добри само човек да може да си ги оживи и настрои,другото е лесно. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
sanitara16 чете и пита


Регистриран на: Oct 19, 2007 Мнения: 69 Местожителство: русе
|
Пуснато на: Чет Фев 28, 2008 11:14 pm Заглавие: Re: Транзисторен усилвател |
|
|
| radev написа: | | sanitara16 написа: |
Приемам всякакви предложения с изключение на QUAD,предварително благодаря! |
Та защо да не би да си правил вече куад и да не е станало нищо
То Фирмата QUAD има стотици усилватели като започнеш от транзисторните и стигнеш до Ламповите. И от кои,кои по-добри само човек да може да си ги оживи и настрои,другото е лесно. |
Извинявам се че недоуточних,правил съм куад405 с един приятел,усилвателя е добър ,но ми трябва някой с по елементарна схема.
Усилвателя ще го ползвам предимно за един суб така че според мен като качеството не е толкова важно.Само да не е по зле от това на тда7294. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Dimitar_PG13 чете

Регистриран на: Feb 27, 2008 Мнения: 15
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Dimitar_PG13 чете

Регистриран на: Feb 27, 2008 Мнения: 15
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
StefanStefanov BG Audio Team™


Регистриран на: Jul 31, 2004 Мнения: 2191 Местожителство: София
|
Пуснато на: Съб Мар 22, 2008 9:48 am Заглавие: |
|
|
| За повечето събове е необходима значителна мощност, което означава, че клас А ще е твърде скъпо решение! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Dimitar_PG13 чете

Регистриран на: Feb 27, 2008 Мнения: 15
|
Пуснато на: Съб Мар 22, 2008 1:29 pm Заглавие: |
|
|
| Stefan Stefanov написа: | | За повечето събове е необходима значителна мощност, което означава, че клас А ще е твърде скъпо решение! |
Две мнения няма - ще си има печка в къщи за да се топли през зимата. През лятото обаче по-добре да слуша клас AB
D. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
sanitara16 чете и пита


Регистриран на: Oct 19, 2007 Мнения: 69 Местожителство: русе
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
radev има опит


Регистриран на: Oct 13, 2007 Мнения: 163 Местожителство: София
|
Пуснато на: Съб Мар 22, 2008 8:02 pm Заглавие: |
|
|
| sanitara16 написа: | | Благодаря за отзивите! За сега съм се спрял на усилвателя с СТК-то |
Много добро решение за суб, реализирал съм го но с СТК-4048V ако решиш да го реализираш имам налични платки, мога да ти пратя.Самите платки са с калай, бял печат и солдер маска.А дадената схема с Оамп не е най доброто решение за усилвател и то в такова схемно решение  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
sanitara16 чете и пита


Регистриран на: Oct 19, 2007 Мнения: 69 Местожителство: русе
|
Пуснато на: Нед Мар 23, 2008 1:14 pm Заглавие: |
|
|
| radev написа: | | sanitara16 написа: | | Благодаря за отзивите! За сега съм се спрял на усилвателя с СТК-то |
Много добро решение за суб, реализирал съм го но с СТК-4048V ако решиш да го реализираш имам налични платки, мога да ти пратя.Самите платки са с калай, бял печат и солдер маска.А дадената схема с Оамп не е най доброто решение за усилвател и то в такова схемно решение  |
За каква цена говорим относно платката?
 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
radev има опит


Регистриран на: Oct 13, 2007 Мнения: 163 Местожителство: София
|
Пуснато на: Нед Мар 23, 2008 1:20 pm Заглавие: |
|
|
| sanitara16 написа: |
За каква цена говорим относно платката?
 |
С елементи-10лв/без-5лв.и около 3-4лв. пощенски разходи |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
sanitara16 чете и пита


Регистриран на: Oct 19, 2007 Мнения: 69 Местожителство: русе
|
Пуснато на: Нед Мар 23, 2008 1:35 pm Заглавие: |
|
|
| radev написа: | | sanitara16 написа: |
За каква цена говорим относно платката?
 |
С елементи-10лв/без-5лв.и около 3-4лв. пощенски разходи |
Навит съм за платката с елементите. Само трябва да се разходя из русе
да видя дали ще намеря СТК. Ако можеш да ми кажеш орентировъчна цена на СТК-то ще съм благодарен! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
radev има опит


Регистриран на: Oct 13, 2007 Мнения: 163 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пон Мар 24, 2008 8:55 pm Заглавие: |
|
|
| Напрежение двуполярно от 25V до 56V,а в твоя случай при 40V става всякак и на 4 и 8ом.без проблеми |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
sanitara16 чете и пита


Регистриран на: Oct 19, 2007 Мнения: 69 Местожителство: русе
|
Пуснато на: Пон Мар 24, 2008 11:11 pm Заглавие: |
|
|
| radev написа: | | Напрежение двуполярно от 25V до 56V,а в твоя случай при 40V става всякак и на 4 и 8ом.без проблеми |
Ако може да ми пратиш платката с елементите и едно стк ,вземам! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|