Bulgarian Audiophile Society
Добре дошъл, непознат! Можеш да се регистрираш безплатно тук!
Имай предвид, че този форум не е за начинаещи!


Навигация
·Начало
·Форуми
·Публикувай статия
·Моят акаунт
·Upload
·Download
·Архив
·Връзки
·Класация
·Теми
·Gallery Галерия
·Нова Галерия
·Конвертор на кирилица
 
Реклама


Онлайн магазин
 
Галерия
·Галерия
·Енциклопедия
·Пропаганда
 
Реклама от Google
 
Login
Псевдоним

Парола

Не сте се регистрирали?
Можете да направите това от тук . След като се регистрирате, получавате няколко предимства - можете да променяте изгледа, да конфигурирате коментарите и публикувате съобщения със Вашето име
 
Forums

 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 продавам CD Philips CDC 745 за 40 лева
 Philips CD960
 Продавам две 6" ви басчета
 Продавам дек Technics RS-BX404
 Продавам тунер Technics ST-G460
 Как го прави Олег Рулит
 Продавам транзисторен ресивър JVC за 140 лева
 Купувам лампомер TESLA BM215A
 Продавам усилвател със субуфер 8" Megavox
 Пусни своя глас!Бъди пич!Бъди Българин!
 разпродажба 12",15",18" говорители
 Използване на 24 битов сигнал в SpectraLab
 Търся Fostex fe 126
 Китосване или рязане ?
 МОЯТ ПОСЛЕДЕН ЛАМПОВ УСИЛВАТЕЛ
 Продавам активен суб Harman/Kardon с дефект
 Пустите му АМЕРИКАНЦИ
 Подкрепете и този форум...

bgaudio.org Forums

 
 
www.bgaudio.org :: Преглед на тема - Посвещава се на децата на 60-те,70-те и 80-те години на 20 в
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   Потребителски групиПотребителски групи   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Посвещава се на децата на 60-те,70-те и 80-те години на 20 в
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> ОБЩА ИНФОРМАЦИЯ
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 04, 2004
Мнения: 1863
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Авг 25, 2008 4:57 pm    Заглавие: Посвещава се на децата на 60-те,70-те и 80-те години на 20 в Отговорете с цитат

Ако сте били дете тогава, като погледнете назад, ще ви бъде трудно да повярвате, че сте успели да доживеете днешния ден. Ние се возехме на коли без предпазни колани и без въздушни възглавници. Креватчетата ни бяха оцветени в ярки бои с голямо съдържание на олово. На шишенцата с лекарства нямаше секретни капачета, вратите често не се заключваха, а шкафовете в къщи не се заключваха никога. Пиехме вода от улични чешмички, а не от пластмасови бутилки. На никого дори не би му хрумнало да кара колело с каска. Ужас, нали!

С часове си правехме самоделни колички от дъски и лагери, намерени на някое бунище, и едва когато вече летяхме по нанадолнището си спомняхме, че сме забравили да им сложим спирачки. Сутрин излизахме от къщи, играехме по цял ден и се прибирахме, когато запалваха уличното осветление – там където го имаше. И през цялото това време никой не можеше да разбере къде сме. Нямаше мобилни телефони, представяте ли си!

Няколко човека ядяхме един сладолед и пиехме лимонада от една и съща бутилка - и никой не умря. Нямахме компютри, 3D игри, компактдискове, GSM-и, 160 канала кабелна телевизия, интернет и на тълпи ходехме на кино, защото нямаше дори видео!

Затова пък имахме приятели. Излизахме от къщи и ги намирахме. Ако някой ни трябваше, отивахме у тях и се виждахме с него. Просто така, без предварително обаждане! Сами в този жесток и опасен свят. Без охрана. Как изобщо сме оживели?
Измисляхме сами игрите си, крадяхме череши и ги ядяхме с костилките – и на никой костилките не му прорастваха в корема. През междучасията се пръскахме с вода от многократни спринцовки и бутилки от „Веро”. Нашите постъпки си бяха наши собствени и ние бяхме готови за последствията. Порязвахме се, ходехме в синини и натъртвания или си чупехме кокалите – но никой никого не съдеше. Смятахме, че за всичко сме си виновни ние самите. Представата, че можеш да се откупиш от ченгетата или да се скатаеш от казармата практически не съществуваше. Родителите от онези времена винаги вземаха страната на закона, можете ли да си го представите:

Да-а-а, такива бяхме, а ето какви станахме:
2.Имаме списък от 15 номера да се свържем със семейството си, което се състои от 3 човека.
3.Пращаме e-mail на колегата, който седи в съседната стая.
4.Губим контакт с приятелите си, които нямат електронна поща
5.След края на работния ден се връщаме в къщи и отговаряме по телефона така, сякаш още сме на работа.
6.По погрешка въвеждаме системната си парола на микровълновата печка.
7.Изпадаме в паника, ако излезем от къщи без мобилен телефон и се връщаме да го вземем.
8.Щом се събудим сутрин, първата ни работа е да влезем в интернет, още дори преди да си изпием кафето.
_________________
Etheraudio
BGaudio
Metropolisaudio
Министерство на Звука
.......срещу ми мишки църкат
като ме видят , познай къде си бъркат.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Vasil Nikolov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Feb 05, 2006
Мнения: 302
Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Пон Авг 25, 2008 5:13 pm    Заглавие: Re: Посвещава се на децата на 60-те,70-те и 80-те години на Отговорете с цитат

Ivan Rachev написа:

8.Щом се събудим сутрин, първата ни работа е да влезем в интернет, още дори преди да си изпием кафето.

Tова е вярно и е навик за съжаление при мен Confused
_________________
Тороидални трансформатори
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Rumen Zografov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Oct 18, 2005
Мнения: 763
Местожителство: София,Люлин

МнениеПуснато на: Пон Авг 25, 2008 5:18 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз малко закачих от това време (веднага след прехода), но наистина тогава нещата и взаимоотношенията бяха по-истински. Свързваше ни играта на улицата и електронните игри в близкото кафе (но това беше по-късно вече) и живеехме по-спокойно. По улицата в квартала рядко минаваше кола и дори ритахме на нея без да се притисняваме. Преди да започнат "мутренските времена" всичко беше някак уредено и спокойно. Имаше само Канал 1 и Ефир 2, видеото беше лукс, а да имаш PC (2-8-6)...леле! Повече се четеше. Никой не обръщаше внимание на селските тарикатчета с наточените голфчета (1-чки и 2-ки тогава само), просто защото се брояха на пръсти и не бяха толкова показни.
За да си купиш колело се чакаше повече от месец, но пък радостта беше жестока след това.... въобще....отидоха си безброй ценности заедно с епохата си. Сега сме свидетели на технологичен прогрес и нравствен и психологически регрес. Sad
_________________

Истинският меломан е този, който като чуе женско пеене в банята си долепя ухото към ключалката, а не окото.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Sep 11, 2004
Мнения: 2573
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Авг 25, 2008 5:43 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Преди около 25 години оползотворявах всякакви жълти стотинки за някой летящ или плаващ модел от млад техник, влакчета, сглобяеми макети на къщички от ГДР и какво ли още не. Няма да забравя как събирах 5.20 за един чешки планер DANA и когато ги имах, той беше се изчерпал в МТ. Жестока трагедия!
Играех в прахоляка на улица, която никога не е била асфалтирана.
Изкупих всички налични ракетомоделни набори производство на завода за кондензатори в Кюстендил от МТ и изразходвах всичкия ловджийски барут и гилзи на моя старец на село за направата на ракетни двигатели, защото такива не се продаваха свободно.
Повечето от тях се взривиха още на старта Smile
Направих поне 50 хвърчила и десетки дървени корабчета, самолети от хартия и какво ли още не.
Балсата беше в сферата на мечтите .
Пръстите ми винаги бяха в рани от паленето на моделни моторчета от рода на МК-12Б, Ритъм, Радуга и т.н.
Покрай авиомоделизма сме издишали толкова етилов етер, колкото не се е ползвал за упойки през войната сигурно Smile
Руското списание "Моделист Конструктор" беше институция, мислено съм направил поне половината неща в него, а завода за батерии в Никопол съществуваше само поради факта, че изкупувахме всички възможни количества от плоски батерии от селския магазин за да си направиме фаровете на велосипедите да светят по силно и за да елиминираме досадния фактор "динамо" Smile
Измъкнах сума ти и транзистори (руски, германиеви) от тайният шкаф за чаркове на баща ми, за да си направя първата цветомузика, усилвател и всякакви други електронни измишльотини - "комари", зумери и какво ли още не.
Оловният миниум и бронза за печки бяха на почит, жестоко гърмене падаше Smile
Първите си платки рисувах с лак за печки, защото нямаше друг достъпен начин.
Сега да си в тази възраст е много по скучно, отколкото тогава - освен чат на шльокавица и мерене на телефони (пи*ки), кой е по добър, няма нищо друго...
_________________
Inspiration Audio
IDS AG
Department of High Tension Works

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Removed



Регистриран на: Sep 23, 2008
Мнения: -23

МнениеПуснато на: Пон Авг 25, 2008 8:19 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Беше някога......, а сега?

Парадоксът на нашето време е, че имаме високи сгради, но ниска търпимост, широки магистрали, но тесни възгледи. Харчим повече, но имаме по-малко, купуваме повече, но се радваме на по-малко. Имаме по-големи къщи и по-малки семейства, повече удобства, но по-малко време. Имаме повече образование, но по-малко разум, повече знания, но по-лоша преценка, имаме повече експерти, но и повече проблеми, повече медицина, но по-малко здраве.

Пием твърде много, пушим твърде много, харчим твърде безотговорно, смеем се твърде малко, шофираме твърде бързо, ядосваме се твърде лесно, лягаме си твърде късно, събуждаме се твърде уморени, четем твърде малко, гледаме твърде много телевизия и се молим твърде рядко. Увеличихме притежанията си, но намалихме ценностите си. Говорим твърде много, обичаме твърде рядко и мразим твърде често.

Знаем как да преживяваме, но не знаем как да живеем. Добавихме години към човешкия живот, но не добавихме живот към годините. Отидохме на луната и се върнахме, но ни е трудно да прекосим улицата и да се запознаем с новия съсед. Покорихме космическите ширини, но не и душевните. Правим по-големи неща. но не и по-добри неща.

Пречистихме въздуха, но замърсихме душата. Подчинихме атома, но не и предразсъдъците си. Пишем повече, но научаваме по-малко. Планираме повече, но постигаме по-малко. Научихме се да бързаме, но не и да чакаме. Правим нови компютри, които складират повече информация и бълват повече копия от когато и да било, но общуваме все по-малко.

Това е времето на бързото хранене и лошото храносмилане, големите мъже и дребните души, лесните печалби и трудните връзки. Времето на по-големи семейни доходи и повече разводи, по-красиви къщи и разбити домове. Времето на кратките пътувания, еднократните памперси и еднократния морал, връзките за една нощ и наднорменото тегло и на хапчетата, които правят всичко - възбуждат ни, успокояват ни, убиват ни. Време, в което има много на витрината, но малко в склада. Време, когато технологията позволява това писмо да стигне до вас, но също ви позволява да го споделите или просто да натиснете „изтриване".

Запомнете, отделете повече време на тези, които обичате, защото те не са с вас завинаги. Запомнете, кажете блага дума на този, който ви гледа отдолу нагоре с възхищение, защото това малко същество скоро ще порасне и няма да е вече до вас. Запомнете и горещо прегърнете човека до себе си, защото това е единственото съкровище, което можете да дадете от сърцето си и не струва нито стотинка.

Запомнете и казвайте „обичам те" на любимите си, но най-вече наистина го мислете. Целувка и прегръдка могат да поправят всяка злина, когато идват от сърцето. Запомнете и се дръжте за ръце, и ценете моментите, когато сте заедно, защото един ден този човек няма да е до вас. Отделете време да се обичате, намерете време да си говорите, и намерете време да споделяте всичко, което имате да си кажете.

Защото животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
DIY
има опит
има опит


Регистриран на: Sep 08, 2004
Мнения: 130
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Авг 25, 2008 8:29 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Моето време за прибиране беше точно запалването на уличното осветление, факт ...

Ето още малко спомени от това време:
http://hulite.net/modules.php?name=News&file=article&sid=84291

От онези години си спомнчм и надпис до железопътна линия:
Борбата за образцов жп участък, борба за мир!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
antonix
има опит
има опит


Регистриран на: Jul 01, 2005
Мнения: 65
Местожителство: Чирпан

МнениеПуснато на: Пон Авг 25, 2008 10:04 pm    Заглавие: :( Отговорете с цитат

Ми аз като се замисля......20 години съм живял в странния социализъм и вече 19 в дивия соц-капитализъм. Извода ми е, че май през първите 20 беше по-голям купон. На 16 години имах два триглави дека , и съм водил малки пунически войни с баща ми да ми даде някой долар за TDK-SAX. Той доста време пътуваше с океански риболов и имах "корекомско" детство. На много хора сигурно са липсвали някои глезотийки с които аз бях свикнал, но определено всички хора около които израстнах живееха много, много по-добре от сега. Може би нямаше тази свобода всеки да говори каквито и да е глупости без да го скастрят. Но пък освен всички благини които вие приятели по звук вече сте изброили по горе.....имаше много качествен аналогов звук. Имаше батковци с плочи и големи ролкови ревокси и акаи...имаше хубави декове и много свеж HEAVI METAL. Бях стигнал до 100 90 минутни хром касети , което прави 180 албума..горе долу най-доброто от жанра + още 50-тина касети "плява". Много слушане на много музика на най - различни истински компоненти...качествен саунд. Бих казал , че това е единствения начин да разбереш музиката и това което ония пичове с големите коси искаха да кажат. ....... А сега как да обясня на някой ентусиаст какво е свестен звук, когато той за първи път се е заслушал в радио от снакс и някакъв noname mp3 player.
Като се замисля от последните 19 години.....най - готиния за мен момент беше на 11.06.1999 година в Пловдив когато заедно с 50 хиляди души слушах и гледах на живо METALLICA.
_________________
NO LIMIT
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
audioslave
чете и пита
чете и пита


Регистриран на: Feb 07, 2008
Мнения: 20
Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Вто Авг 26, 2008 12:13 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Като спомена Кореком - винаги съм се чудил на какво толкова пленяващо миришеше вътре,една такава тежка,упойваща миризма.Сега и в най-скъпите бутици не мирише така.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
BMPO
има опит
има опит


Регистриран на: Dec 21, 2005
Мнения: 31
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Авг 26, 2008 6:26 am    Заглавие: Отговорете с цитат

60-те... то не се описва с думи (аз поне не мога, ще изброявам) - Донован, Трогс, Богс Стопс, Кингс, Дев Дий Дози Бики Миг & Тийч, Маутин, Крийм, белия албум, Афтър мат, Лет ит блийд, Джими (който комунистите бъркаха с Анджела Дейвис), Флоар Потс Мен, Манго Джери, Хърмин Хърмитс, Ярбърдс, Бърдс, Джон Меийл, Флийт Ууд Мак !!! без жените, Наис, Спенсър Дейвис груп, Смол Фейсис, Мармалейт, Зеппелин 1, Зепелин 2, Стики фингърс, Бари Раян, Кенет Хит, Тен иърс афтер, Джони и Едгар Уинтър, Алекс Харви Бенд, Джетро тул, Флойд, Ванила Фъч, Айрън Бътерфлай, Лу Рийд, Джеферсън Еърплейн, Степен улф, Манфред мен, Прокол харум, Джорди, Доорс, Дев Кларк файв, Револвера, Блайн Феит, Мънкис, Бий Джийс, Сержанта Пепърс, Ай кент гет но, Мери Хопкин, Бандераците, Гошо Минчев - Бог да го прости, Сребърни гривни
аре до тука

... и сега Ян Френкел, Йосип Кобзон, Анита Пиеха, Песняръй, Весолъе ребята, масови песни от руски композитори, масови песни от български композитори, целата ни естрада от 60-те. Кой е имал радиоточка тогава знае за какво става дума - никава пощада.
68-ма Световния младежки фестивал в София - тогава направиха подлеза на орлов мост и след това на нападнаха Чехословакия...
Тогава стана популярно да си гост в собствената си родина.
Усещането беше за фийлинг и комунизъм...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Audiomaster
има сериозен опит
има сериозен опит


Регистриран на: Jul 08, 2008
Мнения: 111
Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Вто Авг 26, 2008 10:11 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Daniel Petrov написа:
Преди около 25 години .
.
.
.

Сега да си в тази възраст е много по скучно, отколкото тогава - освен чат на шльокавица и мерене на телефони (пи*ки), кой е по добър, няма нищо друго...


Колко до болка познато и добре описано. И много правилно, особено последното, а и да не забравяме, че и ние имаме деца - като гледам от какво се вълнуват, почвам да се опасявам накъде отиваме...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
gogo
има сериозен опит
има сериозен опит


Регистриран на: Sep 17, 2004
Мнения: 512
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Авг 26, 2008 10:43 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодарности за темата, настръхвам, като чета тези неща - това е било и моето детство. Особено се развълнувах от написаното от Даниел - имах чувството, че аз съм го писал, и при това точно с тези същите подробности...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Dimitar Atanasov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jan 13, 2005
Мнения: 730
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто Авг 26, 2008 11:05 am    Заглавие: Отговорете с цитат

gogo написа:
Благодарности за темата, настръхвам, като чета тези неща - това е било и моето детство. Особено се развълнувах от написаното от Даниел - имах чувството, че аз съм го писал, и при това точно с тези същите подробности...


Наистина Даниел го е описал точно както си беше...

Сега като се замисля то май тогава всички сме живеели практически еднакво, ама при това много различно, докато сега всички живеят различно, но по един и същи начин....

Като погледна тези които са израснали в последните 20 години намирам че има огронма разлика с моите, а и на моите познати разбирания, а ни делят само 10-тина години
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Sep 11, 2004
Мнения: 2573
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Авг 26, 2008 11:42 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Специалистите твърдят, че това се дължи на недостатъци в образователната система в оная, ранната детска възраст - детски градини и предучилищна. Казват, че след това колкото и да се опитваш да налееш разум и да посееш интереси, не става. Не се изграждали някакви си връзки в мозъка. Т.е. няма спасение след като минеш определена възраст - 6-7 години.
Значи поговорката, че му липсват първите 7 години е много вярна, не опира само до възпитанието като етикет на поведение, опира и до изграждането на ценностна система, приоритети и интереси, които нямат нищо общо с първосигналната система, тая, която в момента диктува интересите, приоритетите и ценностите на нашите деца.
_________________
Inspiration Audio
IDS AG
Department of High Tension Works

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
mano
има опит
има опит


Регистриран на: Nov 01, 2005
Мнения: 95
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Авг 26, 2008 1:53 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

колеги, живота си тече и се промена, без значение дали ни харесва или не
Това че някой се е чувствал по-добре преди 20 или 30 години - ОК, явно е било така.
Аз израстнах в малък град и "корекома" беше мит. В къщи се слушаше радио Хоризонт на супер допотопно руско радио. т.е. качество нула, руските и българските песни ми бяха абсолюто онръзнали. За цветния ни телевизор "Велико Търново", нашите ходиха 4 пъти до Търново и дадоха около 5 заплати на баща ми за него, за да гледаме програма "Время" в петък вечер. Супер много завиждах на приятелчетата които имаха бащи соц началници и притежаваха желязни колички(корекомски) и портативни електронни игри. Радвах се когато в кварталния магазин имаше кремвирши !?!?! и обикновенни вафли. Банани се ядяха веднъж годишно...

Да вярно е че сега децата не четат, гледат много телевизия, но не мисля че това да НЯМА телевизия е нормания начин това да не се случва. Много неща могат да бъдат подобрени в сегашното общество но ... просто светът е различен.

Дядо ми (лека му пръст) смяташе че най-доброто време за живеене е било след фашсткия преврат през 1934, сигурен съм че за него е било така, тогава той е бил на 18 години. Исторически погледнато това изобщо не е било "добро" време, но всеки си има своята истина за нещата.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Borislav Uzunov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jan 11, 2005
Мнения: 621
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Авг 26, 2008 2:33 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

mano написа:

Да вярно е че сега децата не четат, гледат много телевизия, но не мисля че това да НЯМА телевизия е нормания начин това да не се случва. Много неща могат да бъдат подобрени в сегашното общество но ... просто светът е различен.

Точно това е проблема, че децата гледат телевизия, а по телевизията излъчват каквото си искат. За медиите се е изговорило много и още много ще бъде говорено. Повечето хора знаят каква е задачата на медиите и въпреки всичко продължават да четат вестници да гледат телевизия, да слушат новини. Няма смисъл да навлизам в подробности.
Извинявам се за офф-а, но като стане въпрос за телевизия и медии направо ми се
_________________
Министерство на Звука
We are the Gramomakers
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> ОБЩА ИНФОРМАЦИЯ Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
Страница 1 от 3

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
muzica noua muzica noua
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Генериране на страницата: 0.15 секунди