Bulgarian Audiophile Society
Добре дошъл, непознат! Можеш да се регистрираш безплатно тук!
Имай предвид, че този форум не е за начинаещи!


Навигация
·Начало
·Форуми
·Публикувай статия
·Моят акаунт
·Upload
·Download
·Архив
·Връзки
·Класация
·Теми
·Gallery Галерия
·Нова Галерия
·Конвертор на кирилица
 
Реклама


Онлайн магазин
 
Галерия
·Галерия
·Енциклопедия
·Пропаганда
 
Реклама от Google
 
Login
Псевдоним

Парола

Не сте се регистрирали?
Можете да направите това от тук . След като се регистрирате, получавате няколко предимства - можете да променяте изгледа, да конфигурирате коментарите и публикувате съобщения със Вашето име
 
Forums

 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 продавам CD Philips CDC 745 за 40 лева
 Philips CD960
 Продавам две 6" ви басчета
 Продавам дек Technics RS-BX404
 Продавам тунер Technics ST-G460
 Как го прави Олег Рулит
 Продавам транзисторен ресивър JVC за 140 лева
 Купувам лампомер TESLA BM215A
 Продавам усилвател със субуфер 8" Megavox
 Пусни своя глас!Бъди пич!Бъди Българин!
 разпродажба 12",15",18" говорители
 Използване на 24 битов сигнал в SpectraLab
 Търся Fostex fe 126
 Китосване или рязане ?
 МОЯТ ПОСЛЕДЕН ЛАМПОВ УСИЛВАТЕЛ
 Продавам активен суб Harman/Kardon с дефект
 Пустите му АМЕРИКАНЦИ
 Подкрепете и този форум...

bgaudio.org Forums

 
 
www.bgaudio.org :: Преглед на тема - Въпрос относно издържливост на говорителите...
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   Потребителски групиПотребителски групи   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Въпрос относно издържливост на говорителите...
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Озвучителни тела Loudspeaker
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
vancuver
чете


Регистриран на: Jun 15, 2005
Мнения: 10
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Яну 16, 2009 12:30 pm    Заглавие: Въпрос относно издържливост на говорителите... Отговорете с цитат

Здравейте.

В нас съм с две JBL ES100 + harman/kardon HK980. В настройките на усилвателя няма много настройки - има само Bass, Treble, Balance. Като Bass и Treble по подразбиране са на 0dB и варират до +-10dB. Аз ги държа съответно на +6dB и +7dB. Има ли шанс да се повредят говорителите в случая? Защото разликата в движението на мембраната при 0dB и при +6dB е огромна. По принцип колоните се водят всяка по 120W, а усилвателят е 2х80W та уж не би трябвало да има проблем. Ама все пак кажете какво мислите по въпроса.

Мерси предварително!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 01, 2004
Мнения: 1953
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Яну 16, 2009 1:25 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз по-скоро бих се притеснил за състоянието на слуховия ти апарат. При този начин на слушане с него ще имаш проблеми със слуха доста преди да започнат проблемите с озвучителните тела.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vancuver
чете


Регистриран на: Jun 15, 2005
Мнения: 10
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Яну 16, 2009 1:32 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Не, аз колоните рядко ги надувам много заради съседите отдолу. Ама питам да не стане фал някой път...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
OSMICATA
чете


Регистриран на: Jan 15, 2009
Мнения: 4

МнениеПуснато на: Пет Яну 16, 2009 3:32 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Възможно е да изгорят въпреки,че усилвателят ти е по слаб!
Възможно е изгорят дори при 40вата на +10dB. Exclamation

ПП.Незнам защо ги слушаш така Rolling Eyes(това е мазохизъм!)
-Те и по принцип си свирят с доста бас и високи Confused пробваи да ги слушаш на директ известно време (ако harman-а поддържа) ще останеш по-доволен.....
Успех!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
N.Jordanov
има опит
има опит


Регистриран на: Aug 23, 2005
Мнения: 284
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Яну 16, 2009 6:24 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

А ти все пак каква музика слушаш?

JBL и по принцип USA колоните имат засилени ниски и високи честоти.
Какво те кара да ги увеличаваш още?
_________________
_________

Sidesk - Multimedia software

http://www.sidesk.org
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
aleksandurg
чете и пита
чете и пита


Регистриран на: Jul 18, 2007
Мнения: 82
Местожителство: Свищов

МнениеПуснато на: Пет Яну 16, 2009 10:25 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Тази опция на усилвателите за мен е напълно безмислена , преди време като "откривах америка " ми бяха на +10 ДБ и двете , и можеби година след това съм се питал защо като усиля на половина и започват да гъгнат говорителите .Може да ви се стори смешно , но дори направих нарочно филтър 4 ред на високочестотния , и чак след това се усетих .... Губи се достоверността звукова картина , изпъкват ниските и високите честоти .. звучи неестествено .
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
StefanStefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jul 31, 2004
Мнения: 2191
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Яну 16, 2009 10:32 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Когато усилвателят е лош, повдигането на ниските и високите "напудря" звука и го прави да изглежда, че свири по-добре.
Това обикновено се разбира когато човек има възможността да чуе добър усилвател без корекции и после се върне на предишния.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
DLS
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит


Регистриран на: Jan 09, 2006
Мнения: 348
Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Пет Яну 16, 2009 11:15 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Много по-зле е положението когато колоните звучат по-добре с корекции.
Въпросните компоненти, дори мисля и същата комбинация, съм ги слушал няколко пъти - чесно казано не виждам какво се подобрява с корекциите... Ако все пак нещо не ти достига, определено честотната х-ка е най малкия проблем, ползвай поне по-леко повдигане ниски/високи Smile
_________________
CarAudio-bg.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
haralanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jan 20, 2007
Мнения: 144
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Яну 17, 2009 11:43 am    Заглавие: Въпросът е относно издържливостта на ушите. Отговорете с цитат

vancuver написа:
В нас съм с две JBL ES100 + harman/kardon HK980. В настройките на усилвателя няма много настройки - има само Bass, Treble, Balance. Като Bass и Treble по подразбиране са на 0dB и варират до +-10dB. Аз ги държа съответно на +6dB и +7dB.

Shocked Shocked Shocked
Изглежда, че мразиш да слушаш средни честоти. Имам впечатление от тези устройства. Колоните дори без корекции режат уши, а не си представям какво се случва като пипнеш и "врътките" на усилвателя... Лошото в случая е че наистина може да си увредиш слуха по този начин (Ручо не се шегуваше), дори и при тихо слушане.

п.п. Искаш ли да ти покажа снимка на разглобена "пищялка" JBL от тази серия, за да видиш за какво си си дал парите...
_________________
E=mc^2 +/-3dB
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vancuver
чете


Регистриран на: Jun 15, 2005
Мнения: 10
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Яну 17, 2009 9:39 pm    Заглавие: Re: Въпросът е относно издържливостта на ушите. Отговорете с цитат

haralanov написа:
п.п. Искаш ли да ти покажа снимка на разглобена "пищялка" JBL от тази серия, за да видиш за какво си си дал парите...


Предпочитам да не виждам. Smile Нали знаеш - блажени са невежите. Smile Така или иначе вече съм ги взел.

А колкото до настройките - пуснах си усилвателя на Source Direct и си кара така, както му подавам звука от лаптопа. Без настройки...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
OSMICATA
чете


Регистриран на: Jan 15, 2009
Мнения: 4

МнениеПуснато на: Съб Яну 17, 2009 10:33 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
Предпочитам да не виждам. Нали знаеш - блажени са невежите. Така или иначе вече съм ги взел.

А колкото до настройките - пуснах си усилвателя на Source Direct и си кара така, както му подавам звука от лаптопа. Без настройки...


Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
nickb
чете и пита
чете и пита


Регистриран на: Feb 28, 2008
Мнения: 28
Местожителство: гр.София

МнениеПуснато на: Вто Яну 27, 2009 4:28 pm    Заглавие: Няма лошо Отговорете с цитат

Аз пък не считам, че ползването на тонкоректори е престъплениеWink
Като тийнейджър навремето и аз слушах на +10дб и се убедих с годините, че това е простотия, но лошо няма при ниски нива на усилване човек да даде все пак лек "наклон" на потенциометрите за ниски и високи. Както добре знаем човешкото ухо е слабочувствително към най-дълбоките и най-острите тонове (при слаби нива) и не е зле понякога да се ползват корекции. Повечето противници на това сигурно имат в предвид идеалният случай на слушане, когато сигналът е на ниво, позицията на слушателя е добра и звуковото налягане в помещението е прилично, но на практика това са само отделни специални случаи...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
StefanStefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jul 31, 2004
Мнения: 2191
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Яну 27, 2009 8:03 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

nickb, прочети си още веднъж ранга.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 01, 2004
Мнения: 1953
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Яну 27, 2009 8:20 pm    Заглавие: Re: Няма лошо Отговорете с цитат

nickb написа:
но лошо няма при ниски нива на усилване човек да даде все пак лек "наклон" на потенциометрите за ниски и високи. Както добре знаем човешкото ухо е слабочувствително към най-дълбоките и най-острите тонове (при слаби нива) и не е зле понякога да се ползват корекции


Един въпрос за размисъл: Когато в концертната зала оркестърът свири пианисимо, кой коригира "ниските" и "високите"?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
rusnache
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит


Регистриран на: Jul 14, 2007
Мнения: 130
Местожителство: Софията

МнениеПуснато на: Вто Яну 27, 2009 9:03 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ММммм аз пък слушам на два ТЛ-а с АРН226 и ниските са ми намалени на -8дб на усилвателя ( NAD не помня модела, че не съм си и у дома ) и пак баса ми е повече от това което искам.
Рутчо, според мен залата и разположението в нея допринасят по някакъв начин за "оцветяването" на звука.
Но да приемеме факта, че в началото 90% от народа е " дай басссс " и да го оставиме сам да стигне до правилния за него извод.

Вместо да засилваш баса и високите пробвай друго разположение на системата, ефекта може да е много по-чуваем от корекциите на усилвателя.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Озвучителни тела Loudspeaker Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
muzica noua muzica noua
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Генериране на страницата: 0.09 секунди